ST1S12G18R Integrated Circuit IC Chip 1.8V dC dC step down converter
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Brand Name : ST
Model Number : ST1S12G18R
Place of Origin : ST
MOQ : 1
Price : Can discuss
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 3000
Packaging Details : The cartons
Manufacturer : STMicroelectronics
Product Category : Switching Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSOT-23-5
Topology : Buck
Output Voltage : 1.8 V
Output Current : 700 mA
Number of Outputs : 1 Output
Contact Now
ST1S12G18R【IC REG BCK 1.8V 0.7A SYNC TSOT23】700MA 1.8V DC-DC step-down
STMicroelectronics
Switching Voltage Regulators
RoHS: Details
SMD/SMT
TSOT-23-5
Buck
1.8 V
700 mA
1 Output
2.5 V
5.5 V
1.7 MHz
- 40 C
+ 125 C
ST1S12XX
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Product Type: Switching Voltage Regulators
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: Synchronous Step-Down
Unit Weight: 0.000222 oz
Product Tags:
ST1S12G18R Integrated Circuit IC Chip
1.8V Integrated Circuit IC Chip
ST1S12G18R DC DC Step Down Converter
Cheap ST1S12G18R Integrated Circuit IC Chip 1.8V dC dC step down converter wholesale
ST1S12G18R Integrated Circuit IC Chip 1.8V dC dC step down converter Images